Zbliża się koniec terminu na składanie aplikacji do szkół średnich

12:10 27/10/15   250   0   wiga
Rodzice i opiekunowie dzieci chcących się dostać do wybranej przez siebie szkoły średniej w Leicester mają czas na składanie aplikacji do końca miesiąca.

Kończy się czas na składanie aplikacji o przyjęcie do szkół średnich w mieście - 31 października upływa termin do kiedy uczniowie kończący Year 6 powinni złozyć swoje podania o przyjęcie do wybranych przez siebie szkół średnich.

Aplikacje przyjęte po tej dacie będą rozpatrywane jedynie jeżeli zostaną wolne miejsca w danych placówkach. Wpłynie to więc z pewnością na szanse dostania się uczniów do preferowanych przez siebie szkół.

Pracownicy rady miasta zajmujący się przyjęciami do szkół radzą ucznią wybrać trzy preferowane szkoły, by mieli największe szanse dostania się do jeden ze szkół, które ich interesują. Uczniowie mają także możliwość wybrania placówki ze swojego regionu jako szkoły zapasowej, jeżeli nie dostaną się do żadnej z preferowanych przez siebie szkół.

Aplikacje mogą być składane internetowo poprzez stronę www.leicester.gov.uk/admissions

Każdy kto potrzebuje pomocy w procesie rekrutacyjnym może odwiedzić Customer Service Centre na Granby Street lub zadzwonić pod nr 0116 454 1009. Z kolei pracownicy bibliotek mogą pomóc w wypełnianiu aplikacji online. 

Porady i pomoc w procesie rekrutacji dostępne są także w lokalnych szkołach lub u doradcy z ramienia szkoły pod nr tel. 0116 257 4990.

Źródło: Leicester City Council

Comments