Archive

16 października świętujemy Międzynarodowy Dzień Chleba
11:10 15/10/14   394   0
Kiedyś będący podstawą naszej diety, dziś coraz częściej chleb jest z niej wypierany przez zalecenia dietetyków, którzy upatrują w nim źródło wszelkiego zła lub zmianę naszych nawyków żywieniowych, w których tradycyjną kanapkę zastępujemy płatkami z jogurtem lub nisko kalorycznym posiłkiem. A jak w praktyce wygląda nasz stosunek do chleba?
read more...
Older Persons’ Month
13:09 19/09/14   348   0
Wszystkie osoby starsze, które chcą się dowiedzieć więcej o tym jak dbać o swoje zdrowie zapraszane są na darmowe spotkania w Leicester w przyszłym tygodniu.
read more...
Drugie śniadanie na 5 z plusem!
13:09 17/09/14   343   0
Jesień to czas powrotu do szkół naszych dzieci. Po beztrosce i odpoczynku wakacyjnych dni nadchodzi dla nich czas wytężonej pracy umysłu. Aby mogła ona przebiegać prawidłowo i bez przeszkód, nasze dziecko powinno otrzymać odpowiednie paliwo w postaci dobrze dobranej diety, dzięki której dostarczy mózgowi niezbędnej energii do pracy. Jej podstawą jest śniadanie, a zwłaszcza drugie śniadanie, które dziecko zabiera do szkoły.
read more...
Różnice w prowadzeniu ciąży w Polsce i Wielkiej Brytanii
10:08 27/08/14   272   0
– Dla kobiety w ciąży najważniejszy jest spokój – twierdzi doktor Krystyna Tajchman, ginekolog-położnik z Zielonej Przychodni w Londynie. Dlatego Polki, przyzwyczajone do częstych kontaktów z lekarzem i wielu badań w ciąży, coraz częściej wybierają prywatną opiekę polskich specjalistów.
read more...
Prawda i mity o kromce chleba
19:07 16/07/14   327   0
Mało kto dziś wie, że tradycyjna kajzerka krakowska miała cztery nacięcia, a warszawska pięć. Rogaliki zawdzięczamy zaś wiedeńskim piekarzom, którzy pieczywo w kształcie półksiężyca przygotowywali dla rycerzy wyruszających na wyprawę krzyżową.
read more...
Psychologia DUC IN ALTUM część III
08:11 02/11/13   393   0
Osoby współuzależnione, bo o nich będziemy mówić, to przede wszystkim osoby cierpiące. Ich cierpienie wiąże się ściśle z nadużywaniem alkoholu, choć nie tylko alkoholu, przez bliską osobę. Męża, żonę, dziecko... Jest to dramat jednostki, której bezpośrednio dotyka destrukcyjna siła tego co nazywamy uzależnieniem. W tym cierpieniu nieustannie obecny jest lęk o bliską osobę, osobę, którą kochasz, a która każdego dnia poddaje się samozagładzie, samo-destrukcji. To boli!!!!
read more...
Psychologia DUC IN ALTUM - Rodzina
07:09 17/09/13   412   0
Rodzina – czym tak na prawdę jest w XXI wieku? Z jakim problemami się zmaga? Jakiego rodzaju zagrożenia czyhają na nią w dzisiejszej rzeczywistości? Czy szczęście rodzinne, a tym samym szczęście nas samych, szczęście dzisiejszego człowieka, zależy tylko od niego samego? Jak my sami widzimy obraz współczesnej rodziny? Czy ograniczyć go możemy tylko do ogólnej definicji - jako podstawowej komórki społecznej? Czy też rodzina to coś więcej? Wiele trudnych pytań jak na początek.
read more...
Nie bój się ginekologa!
05:09 17/09/13   441   0
„Regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym powinny na stale wpisać się w kalendarz każdej kobiety” – twierdzi doktor Krystyna Tajchman, ginekolog-położnik. Jeśli odkładasz je w nieskończoność ze strachu przed badaniem, przekonaj się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Razem ze specjalistami z Zielonej Przychodni w Londynie rozwiewamy mity na temat wizyty u ginekologa.
read more...
Służba zdrowia w Anglii - podstawowe informacje
04:03 09/03/08   13985   0
    Zaraz po przyjeździe, ogarnięci szukaniem pracy lub po jej znalezieniu, samą pracą zapominamy o najważniejszej rzeczy, naszym zdrowiu. I w nawale spraw codziennych, o zdrowiu przypominamy sobie dopiero jak zaczyna szwankować. Nie jest to najrozsądniejsze działanie. Przeczytaj artykuł dowiedz się jak działa i jak korzystać z opieki zdrowotnej w Anglii.
read more...